Majitel a zakladatel společnosti TRADECON p. Oldřich Neumann pracoval jako poradce a řídil projekty pro nejprestižnější poradenské společnosti jako IMPAC LTD, DELOTE, IBM, ORACLE a další a také řidil projekty pro přední klienty jako TIPSPORT, ČKD KUTNÁ HORA, JAWA, ČESKÁ RAFINERSKÁ a další. Ale práce pro korporátní sféru je stress a není to lehké, také řada klientů měla zájem o dílčí individuální řešení. To vedlo pana Neumanna a tým poradců vytvořit v srpnu 2008 vlastní poradenskou společnost s názvem TRADECON ( znamená to TRADing a CONsulting ).

Spolu s poradenskou společností vznikl tenkrát i klub podnikatelů a golfistů s názvem Tradecon Club, který zahajil činnost prvním golfovým turnajem. Dnes se klub malinko změnil na klub investorů s názvem Trade Invest Club který nadále organizuje pro své členy a partnery golfové turnaje a další akce.

A vedle poradenské společnosti TRADECON s.r.o, vznikla i obchodní společnost TRADECON TRADING s.r.o., která tvoří své vlasní projekty a stará se o prodej produktů z těchto vlastních projektů ( www stránky připraviuejme ).

A Společnost TRADECON s.r.o. vznikla jako první, ale postupně se vedle ní a nad ní vytvořilsa struktura firem, která je začleněná do holdingu RENTINVEST a detaily najdete na www.rentinvest.cz